Tulen lapsega teraapiasse. Mis seal esimestel kordadel toimub?

Tegevusteraapia teraapiatuba

Jällegi üks lapsevanema küsimusest inspireeritud sissekanne. Mismoodi see täpselt käib, kui soovin lapsega tegevusteraapiasse või konsultatsioonile tulla? Kes tuleb? Millal tuleb? Kauaks tuleb? Vanemal on seda oluline teada ka selleks, et oma last paremini ette valmistada ja selgitada, mida oodata.

Esimesel korral

Minul on  tavaks saanud, et tegevusteraapias osaleb esimesel korral kas laps koos vanema(te)ga või ainult vanem(ad), et arutada, millega oleks last vaja toetada, kuidas laps igapäevaelus toimetab ning millest võivad mured tingitud olla.

Ainult vanema kohalolekut olen soovitanud siis, kui tegu on väga delikaatsete teemadega ja laps ei ole valmis neid kaasa arutama või see poleks sobiv, ja selles olukorras vaid kuulaks kõrvalt tema kohta räägitavat.

Teisel korral

Edaspidi on tavaks, et laps osaleb teraapias üksinda, vanem võib oodata ooteruumis. Annan alati lastele ka valida, kas nad soovivad esimesel individuaalsel teraapiakorral üksi ruumi tulla või tahaksid nad, et vanem tuleks ka julgustuseks sisse. Esimene kord on ennekõike kontakti loomise, tutvumise ja lapses teraapiategevuste vastu huvi tekitamise kord. Loomulikult on teraapiaasse teretulnud kõik olulised tegelased nagu kaisuloomad, lemmikraamatud jm, mis lapsele turvatunnet pakub või millest ta huvitub.

Kaua kestab?

Laste teraapia kestab 45 minutit, pärast mida on lapsevanemal võimalik kuni 10 min jooksul arutada tekkinud küsimusi, saada tagasisidet jne.

Mis variante veel on?

Variante, mida ma siin ei kirjeldanud, on kindlasti palju ja need saame individuaalselt läbi arutada. Sage on ka see, et alguses tuleb lapsevanem lihtsalt konsultatsioonile, et saada nõu, tuge ja arutada oma lapse parema toetamise võimalusi, jõuab siis järeldusele, et tema lapsele võiks tegevusteraapia sobida ning järgmisel korral tullakse juba koos.

Loe täpsemalt:

©andeetti
Olete teretulnud levitama oma kanalites siin lehel leiduvaid artikleid ja postitusi, kui avaldate need muutmata kujul ning lisate viite veebilehele www.tegevusterapeut.ee koos autori nimega (Ande Etti).

Ilma nimetatud viideteta ei ole selle kodulehe tekstide kopeerimine lubatud.